Warsztaty taneczne

Warsztaty taneczne

W poniedziałek 25 czerwca bieżącego roku rozpoczęły się sześciodniowe warsztaty taneczne, które odbyły się w Studio Tańca Destiono w Ropie. W zajęciach wzięły udział cztery grupy, wśród, których znalazły się: Zespół Taneczny Destiniaczki, Zespół Taneczny Destiniaki, Zespół Taneczny Destino i Zespół Taneczny Explosion. Podczas warsztatów uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie stylów tanecznych, takich jak: Salsa, Bachata, Merengue, Akrobatyka, Balet, Hip-Hop, Reggaeton oraz Jazz. Zajęcia taneczne prowadzili instruktorzy pochodzący z Krakowa, Kielc, Łańcuta, Tarnobrzegu i Krynicy Zdrój, a wśród nich byli: Aleksandra Gajewska, Aleksandra Adamiec, Paweł Janik, Ewa Pluta, Monika Hołub oraz Honorata Barańska.

Aleksandra „Heidi” Gajewska – miłośniczka kultury i muzyki latynoamerykańskiej.
Niewątpliwie Aleksandra Gajewska to niezwykle charyzmatyczna i wszechstronnie uzdolniona zarówno tancerka, jak i instruktorka tańca. Fascynacja stylami kubańskimi związana jest z pobytem „Heidi” w Hiszpanii, gdzie szukała inspiracji i odkrywała nowe rodzaje tańca. Ponadto współpracowała z wieloma ośrodkami tańca w Polsce i za granicą, między innymi w Hiszpanii, Portugalii czy Meksyku. Solowe występy Aleksandry zaowocowały I miejscem w pojedynkach tanecznych na Kongresie Reggaeton vs Dancehall w Katowicach (2016), a także II miejscem w Stargate Shows El Sol Warsaw Salsa Festival (2016). Obecnie „Heidi” przebywa w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia w Salsa House oraz w Studio Tańca OFFicyna.

Aleksandra Adamiec – dyplomowany Instruktor Tańca Jazzowego.
Taneczne początki Aleksandry Adamiec sięgają roku 2005, kiedy uczestniczyła w kursach tańca towarzyskiego i zajęciach związanych z salsą. Pasja, którą odkryła w tańcu sprawiła, że w krótkim czasie dołączyła do formacji Candela Team. Tancerka wielokrotnie brała udział w krajowych turniejach tanecznych, jak również reprezentowała Polskę podczas Światowych Mistrzostw IDO zdobywając kilkukrotnie Mistrzostwo Polski w Bachata, Merengue, Caribbean czy też Salsie. Aleksandra wciąż doskonali swój warsztat taneczny, jak również jest trenerką pierwszego Dancehallowego Teamu w Kielcach. Aleksandra postrzega taniec jako sztukę, która pozwala wyrazić emocje przy pomocy odpowiedniej choreografii.

Paweł Janik – fryzjer, montażysta audio-wizualny.
Paweł Janik prowadzi zajęcia taneczne w zakresie Break Dance dla dzieci i młodzieży, co umożliwia mu łączyć pasję z pracą zawodową. Należy podkreślić również, że Paweł jest współtwórcą projektu Breakfilaktyka oraz Górska Bitwa. Reprezentant Polski w Targach Expo w Mediolanie 2014 i półfinalista top 8 w Battle Off Style International w Rosji 2018. Niezwykle ważne dla Pawła jest niesienie pomocy potrzebującym, w co mocno się angażuje.

Ewa Pluta – choreograf tańca nowoczesnego.
Ewa Pluta ukończyła studia wyższe na kierunku Choreografia w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz kurs instruktorki związany z tańcem nowoczesnym. Ewa jest założycielką, jak również choreografem w Zespole FLASH i instruktorem tańca w Art Dance. Tancerka specjalizuje się w Hip-Hop oraz New Style, jednak w swoich choreografiach często wykorzystuje także elementy charakterystyczne dla House, Dancehall, Jazz czy Contemporary. Zamiłowanie do tańca pojawiło się u Ewy już podczas pierwszych zajęć tanecznych, w których uczestniczyła, gdy miała 12 lat, a pasja związana z tańcem sprawia, że chce zarazić nią cały otaczający ją świat.

Monika Hołub – choreograf i instruktor tańca.
Monika Hołub ukończyła Kurs Instruktora Sportu na specjalności Taniec, a ponadto jest sędzią II Klasy Polskiej Federacji Tańca. Monika wielokrotnie uczestniczyła również w warsztatach tanecznych prowadzonych przez wybitnych choreografów, wśród których znaleźli się: Katarzyna Kizior, Wioletta Fiuk, Żaneta Majcher, Adrianna Patłaszyńską czy Jakub Jóźwiak. Tancerka trzykrotnie brała udział w Meetingach Szkoleniowych Polskiej Federacji Tańca (18-19.10.2014r., 7-8.11.2015r., 12-13.11.2016r.). Pasją do tańca zaraziła Monikę jej mama, za co jest jej ogromnie wdzięczna i wciąż powtarza, że nie wyobraża sobie życia bez ciągłych treningów, tworzenia choreografii oraz pracy z innymi ludźmi, zwłaszcza z dziećmi.

Honorata Barańska – instruktor tańca w Zespole Miniatury.
Honorata Barańska swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat, gdy mama zapisała ją na zajęcia z Baletu. Choć była wtedy małą dziewczynką wiedziała już, że taniec jest dla niej bardzo ważny i właśnie na tym chce się skupić w dorosłym życiu. Zaangażowanie i ciężka praca podczas zajęć sprawiły, że tancerka osiągnęła wiele sukcesów i dziś może się pochwalić dwudziestopięcioletnim stażem pracy w Zespole Miniatury. Pomimo, iż najbliższy sercu Honoraty jest Balet, miała okazję uczyć się także Tańca Współczesnego, Jazzu, Break Dance czy Tańca Towarzyskiego.